KUBA GREGUŁA

Międzynarodowy Mistrz Polski w kartingu

Kuba Greguła (ur. 16 sierpnia 2001) to jeden z najzdolniejszych polskich kierowców wyczynowych młodego pokolenia. Mimo młodego wieku zdobył już tytuł kartingowego Mistrza Polski 2014 oraz Międzynarodowego Vice Mistrza Polski w klasie JUNIOR MAX 2015. Ma także na swoim koncie wiele wygranych wyścigów w Polsce i Europie.

Był także członkiem kadry narodowej PZM, uczestnikiem Rotax Grand Finals oraz Karting Academy Trophy FIA. Począwszy od sezonu 2019 jest kierowcą Subaru Poland Rally Team i rozpoczyna swoje starty w rajdach. Jego pilotem jest doświadczony Grzegorz Dachowski.

ŚLEDŹ KARIERĘ KUBY GREGUŁY W SOCIAL MEDIA

Po ukończeniu 18 roku życia Kuba rozpoczął starty w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Krajowy debiut przypadł na bardzo wymagającym Rajdzie Śląska – dzięki szybkiej i skutecznej jeździe, Kuba pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego zajął pierwsze miejsce w klasie Open N. Zwyciężył w mocno obsadzonej klasie Open 4WD, wyprzedzając znacznie bardziej doświadczonych zawodników.

Sezon 2019 był jednym z bardziej intensywnych w karierze 18-latka. Jednak już dziś wiemy, że warto ciężko pracować i wspólnie stawać do rywalizacji o mistrzowskie laury. Energia młodości, a jednocześnie profesjonalne podejście do startów i bogate doświadczenie w sporcie, pozwalają pozytywnie myśleć o karierze Kuby Greguły. Pod stałą opieką profesjonalnych trenerów i psychologów, jest idealnym kandydatem do osiągania najwyższych celów sportowych.

Kuba Greguła to jeden z najzdolniejszych polskich kierowców wyczynowych młodego pokolenia. Zdobył już tytuł kartingowego Mistrza Polski 2014 oraz Międzynarodowego Vice Mistrza Polski w klasie JUNIOR MAX 2015. W sezonie 2017 wywalczył wicemistrzostwo Europy CEE w kategorii senior. Ma także na swoim koncie wiele wygranych wyścigów w Polsce i Europie. Był także członkiem kadry narodowej PZM, uczestnikiem Rotax Grand Finals oraz Karting Academy Trophy FIA.

Po wielu wygranych na torach kartingowych przyszła pora by spróbować swoich sił w rajdach samochodowych w Subaru Poland Rally Team. Zmiana dyscypliny wiązała się z dużymi zmianami nie tylko w mentalności kierowcy, ale także niosła przy okazji szereg nowych elementów. Na zupełnie nowym dla siebie polu zaskoczył wszystkich już w swoim debiucie, jadąc pierwszy raz w życiu autem 4×4. Startując w rajdach na Łotwie i w mistrzostwach Litwy z rajdu na rajd otwierał oczy niedowiarkom, awansując w tabeli wyników. Zwycięstwa w klasie pozwoliły na jedną rundę przed końcem litewskiego czempionatu liczyć się w walce o mistrzowski tytuł. Ostatecznie Kuba Greguła w swoim pierwszym sezonie zdobył tytuł II wicemistrza Litwy w LARC-2.